O nás /

Více informací o naší společnosti

CZECH Artists Management International (CzAMI) je koncertní agentura / produkční společnost se sídlem v Praze, která reprezentuje české umělce v tuzemsku i v zahraničí a zahraniční umělce nejen v České republice, ale částečně i celosvětově.

Od svého založení v r. 1995 vystoupili umělci, reprezentovaní CzAMI , na koncertech festivalů Europamusicale v Mnichově, Altmark Festspiele, SRN, Dubrovačke ljetne igre v Dubrovníku, Chorvatsko, Pražské jaro a Smetanova Litomyšl, Česká republika, March Music Days v Ruse, Bulharsko, v Los Gatos v Kalifornii, USA, Bratislavské hudobné slávnosti na Slovensku, Hudební festival KYPRIA na Kypru, a na jiných. Americkému a kanadskému publiku byli představeni např. Quartetto con flauto, České trio, Kvarteto Martinů a Stamicovo kvarteto, Komorní filharmonie Pardubice s dirigentem Tomášem Koutníkem, a také Victor Emanuel von Monteton a další umělci (vesměs první turné do Severní Ameriky v jejich historii). Houslista Pavel Šporcl vystoupil v SRN poprvé v r. 1999 s takovým kritickým ohlasem, že byl opět pozván hned v letech 2000 a 2002, čímž de facto odstartovala jeho mezinárodní kariéra. Komorní soubory Quartetto con flauto, České trio a Stamicovo kvarteto vystoupily v USA opakovaně od svých premiérových turné. V r. 2002 vystoupila Janáčkova filharmonie Ostrava poprvé v mnichovském sále Am Gasteig.

Další umělci vystupují často na různých festivalech v Evropě, v Severní (Spojené státy a Kanada) a Jižní Americe (Argentina), nebo s orchestry v Evropě. Mezi jmény zprostředkovaných zahraničních umělců nalezneme např. Alexander (USA) a Endellion (UK) String Quartet, Victor Emanuel von Monteton (DE, CH), Pacific Trio (USA), András Adorján (DE), Yoav Talmi (IZR), Claire Fox Hillard (USA), Záhřebští sólisté (HR), Ilja Gringolts (USA), Janice Martin (USA), Kypros Markou (USA), Erol Erdinc (TR), Sebastiano De Filippi (ARG), Alim Shakh (RUS), Gil Raveh (IZR, DE), David Syme (USA, IRL), Giora Feidman (IZR), Nancy King (USA), Nvart Andreassian (ARM) a mnoho dalších.

V současné době připravuje CzAMI turné několika orchestrů (např. Neue Philharmonie Hamburg, Kölner Symphoniker nebo Leipziger Symphonieorchester) do Číny.

U příležitosti vůbec prvního turné Komorní filharmonie Pardubice do USA v její třicetileté historii (v r. 2000) vydala CzAMI kompaktní disk. CD a DVD vydává CzAMI pod značkou notabene (Komorní filharmonie Pardubice, Victor Emanuel von Monteton a Roman Frič).

V r. 2014 uspořádala CzAMI ve spolupráci s Opera Classica a Platformou evropské paměti a svědomí Pamětní koncert k 25. výročí pádu Berlínské zdi a Železné opony v Evropě v pražském Rudolfinu, kde za přítomnosti české a německé politické a společenské reprezentace účinkovala Severoněmecká filharmonie Rostock s dirigentem Ulrichem Backofenem a jako výjimečný host Marta Kubišová.

Kromě toho CzAMI zajišťuje pravidelné a příležitostné akce v několika pražských hotelech, a to jak pro rozličné tuzemské a zahraniční firmy, tak i pro mnohá velvyslanectví v Praze.

Seznam agenturní činnosti ke stažení zde

Naše mise

Velmi důležitá - a také úspěšná - je spolupráce mezi CzAMI na straně jedné, a orchestry a pořadateli koncertů jak u nás, tak i v zahraničí na straně druhé. CzAMI je často žádána pořadateli o doporučení známých umělců (orchestrů, dirigentů, sólistů nebo i komorních souborů) s mezinárodními zkušenostmi. Zakladatel a jednatel společnosti Zdeněk Prouza má jako bývalý koncertní violoncellista osobní kontakty s mnoha umělci, pořadateli i agenturami po celém světě. CzAMI klade silný důraz na absolutní spolehlivost vůči všem svým klientům, ať jsou to orchestry nebo pořadatelé, nebo i jednotliví umělci. Vždy udělá vše ve svých silách, aby rozeznala přání svých obchodních partnerů a splnila všechny jejich sny a přání. Proto slogan Pracujeme tvrdě pro Váš úspěch je motto, které nejlépe vystihuje snažení CzAMI.

Zdeněk Prouza - zakladatel

Studoval violoncello v Praze (Konzervatoř a Akademie múzických umění), ve Vídni (Hochschule für Musik und darstellende Kunst - Andrè Navarra), v italské Sieně (Accademia Musicale Chigiana - Andrè Navarra), v Salcburku (Mozarteum) a později v USA v Bloomingtonu, IN (University of Indiana - János Starker). Jako člen a později koncertní mistr Československého komorního orchestru procestoval i jako jeho organizační vedoucí prakticky celou Evropu a Jižní i Latinskou Ameriku. V r. 1979 emigroval do tehdejšího Západního Německa, kde se stal koncertním mistrem Norimberských symfoniků. Po dvouletém působení jako koncertní mistr Vídeňského komorního orchestru (šéfdirigent Phillipe Entremont) v letech 1982 až 1984 byl jako koncertní mistr Mnichovského komorního orchestru současně zodpovědný za obchodní záležitosti orchestru během různých turné. V r. 1985 přesídlil do USA, kde působil jako violoncellista (sólista - vystoupení v Carnegie Hall v New York City, v Boston Symphony Hall a v dalších významných koncertních sálech v USA, jako člen komorních souborů a jako koncertní mistr několika symfonických a komorních orchestrů) a zároveň pracoval jako finanční ředitel newyorské firmy The Added Staff. Ta pečovala o hudebníky na cestách (např. Gilbert Levine, Henry Lewis, James Conlon a Karl Haas). Do Prahy se vrátil r. 1992 jako reprezentant Pražského komorního orchestru, ale v r. 1993 ukončila jeho koncertní činnost dopravní nehoda. Následky této nehody definitivně uzavřely jeho aktivní účast v hudebním životě, a proto v r. 1994 zahájil samostatnou činnost jako hudební manažer. Na jaře 1996 pracoval po odchodu manažera Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK na jeho místě do doby, než proběhlo výběrové řízení na tuto pozici.